Jak uniknąć płacenia składek ZUS w firmie?

Wiele młodych osób planuje otworzenie własnej działalności gospodarczej, ale obawia się ryzyka związanym z kosztami jakie generuje własny biznes. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że na początku drogi do sukcesu istotny jest każdy grosz. Z tego powodu podpowiadamy co zrobić, aby uniknąć konieczności opłacania składek ZUS.

Korzystnym rozwiązaniem dla młodych przedsiębiorców jest otworzenie spółki z o.o., w której skład wchodzić będzie co najmniej dwóch wspólników. W takiej sytuacji podmiot jest zwolniony z obowiązku płacenia składek ZUS co daje oszczędność miesięczną na poziomie 1400 zł.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością często kojarzy się z koniecznością posiadania ogromnej wiedzy z zakresu prawa, księgowości oraz podatków. Okazuje się, że można skorzystać z pomocy osób, które posiadają doświadczenie w zakresie prowadzenia spółek z o.o.

Bezpieczną opcją jest nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym, które bezpiecznie poprowadzi księgowość spółki oraz pomoże w zakresie doradztwa prawnego i podatkowego.

Czy koszt za usługi biura rachunkowego jest wysoki?

Wystarczy odpowiednio wybrać. Najkorzystniejszą opcją jest elastyczny cennik usług księgowych, który uzależniony jest od ilości dokumentów w danym miesiącu.