Fakturowanie online

Zgodnie z przepisami obowiązek ewidencjonowania sprzedaży dotyczy wszystkich przedsiębiorców. Mimo, że fakturowanie kojarzy się z zajęciem żmudnym i zajmującym dużo czasu, to istnieje rozwiązanie pozwalające na odczarowanie tej czynności.

Ewidencja może być szybka i prosta, jeśli posiada się dostęp do fakturowania online, które pozwala na wygenerowanie dokumentów w zaledwie kilka minut. Coraz częściej stosuje się teraz e-faktury, czyli faktury elektroniczne wysyłane klientowi np. w formie pliku, za pośrednictwem poczty, co znacznie skraca czas dostarczenia.
Korzystanie z fakturowania online to wielka oszczędność czasu i pieniędzy dla przedsiębiorców. Nowoczesne programy do fakturowania czy księgowania są zintegrowane z urzędami, dzięki czemu wystarczy wpisać numer NIP klienta, a system automatycznie pobierze dane. Kolejne faktury wystawiać można jeszcze szybciej, ponieważ program daje możliwość tworzenia bazy danych kontrahentów.
Wiadomo-czas to pieniądz, jednak jego oszczędność to nie wszystko. Kwestie finansowe są ważne, a dzięki fakturowanie online eliminowane są koszty związane z koniecznością drukowania faktur oraz ich listownej wysyłki.
Do wszystkich zalet elektronicznego fakturowania dołączyć można również wygodne przechowywanie faktur. Dokumenty przechowuje się w chmurze przez okres wymagany przez przepisy, gdzie są bezpieczne i nie narażone na utracenie.

Fakturowanie online to szybkie i bezpieczne rozwiązanie, na które każdy przedsiębiorca powinien się zdecydować.