Urlop na żądanie 2023
Urlop na żądanie 2023 – ile będzie dni do wykorzystania w 2023 roku? Kto może skorzystać z urlopu na żądanie? Dla kogo przeznaczona jest ta forma wolnego dnia płatnego? W …
Urlop na żądanie 2023 – ile będzie dni do wykorzystania w 2023 roku? Kto może skorzystać z urlopu na żądanie? Dla kogo przeznaczona jest ta forma wolnego dnia płatnego? W …
Z racji podwyższenia kwoty wolnej od podatku w 2022 roku (do 30 000 zł) w ramach Polskiego Ładu, wielu podatników mogło płacić mniejszy podatek PIT, a inny mieli możliwość nie …
Osoby zatrudniające pracowników zobligowane są do prowadzenia odpowiedniej ewidencji czasu pracy. Niestety w wielu przypadkach zasady prowadzenia ewidencji są łamane i dokumentacja prowadzona jest w sposób niewłaściwy. Z tego powodu …
Decydując się na prowadzenie własnej działalności na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego, konieczne będzie bardzo dokładne zaznajomienie się z informacjami odnośnie sporządzania oraz rozliczania formularza PPE. Okazuje się bowiem, iż podatek dochodowy …
Ze względu na możliwość zaoszczędzenia czasu, zarówno biura rachunkowego, jak i jego klientów, coraz więcej firm oferujących outsourcing decyduje się na wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów. Na czym polega elektroniczny obieg …
Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi wprowadzonymi Polskim Ładem Krajowa Administracja Skarbowa zyskała od lipca dodatkowe uprawnienia – szerszy dostęp do danych z rachunku osoby fizycznej. Do lipca bank był zobligowany …
Sporządzenie sprawozdania finansowego w niewłaściwy sposób może prowadzić do przykrych konsekwencji. Pomimo, że przygotowaniem tego dokumenty w większości firm zajmuje się kompetentny księgowy lub biuro rachunkowe, może dojść do pomyłek. …
Pracownicze Plany Kapitałowe to długoterminowy sposób oszczędzania, który ma zapewnić bezpieczeństwo finansowe. Warto zaznaczyć, że uczestnictwo w program nie jest obowiązkowe. Korzyści wynikające z przystąpienia do PPK: budowanie bezpieczeńśtwa finansowego …
W ostatnim czasie bardzo wielu przedsiębiorców zdecydowało się na zawieszenie spółki z powodu pandemii. Stabilizująca się sytuacja sprawia, że wielu z nich chce teraz wznowić działalność. Jak wznowić działalność zgodnie …
Prowadzenie księgowości w formie księgi przychodów i rozchodów dotyczy jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek jawnych, partnerskich i cywilnych, zakładanych przez osoby fizyczne. Istotnie należy zaznaczyć, że ewidencja w postaci KPiR jest …